Повереница за заштиту равнооравности Бранкица Јанковић учествовала је на Трећем додатном састанку о људској димензији о заштити права жртава трговине људима, који се одржава Бечу. На панелу „Борба против трговине људима у сајбер простору“ повереница Јанковић представила је искуство Србије које би могло да буде мали допринос и један од могућих алата у борби против трговине људима посебно у сајбер простору. Она је рекла да је Република Србија 2017. године успоставила Национални центар за безбедност деце на Интернету наводећи да је то веома добар механизам за едукацију, саветовање и пријаву насиља и било какве друге опасности или непримереног говора коме деца могу бити излозена.
Деца могу да преузму материјал који је прилагодјен њима што је јако важно јер је закључак и ове конференције да се често у јавном простору користи формалан језик који није прилагодјен дечијем узрасту и као такав није ни користан.
Она је указала да је проблем трговине људима глобалан и да захтева глобалне одговоре и много мултудисциплинарног знања и искуства које је важно поделити, за шта је и ова конференција прилика.
Повереница је поздравила караван који је организовала влада Србије – кампању по школама за паметну и сугурну употребу Интернета која је спроведена ове године. Такође, она је рекла да поздравља и кампању колеге Повереника за информације од јавног значаја и заштиту података о личности „Keep it Personal“ коју је подржала мисија ОЕБса у Србији.