Ohrabruje to što sve veći broj poslodavaca prepoznaje potrebu za prevencijom i suzbijanjem diskriminacije u radnom okruženju, kao i značaj uspostavljanja internih politika i mehanizama za poštovanje ravnopravnosti i društveno odgovorno poslovanje, rekla je poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković na početku edukativnog skupa za poslodavce o prevenciji i suzbijanju diskriminacije u radnom okruženju u Kragujevcu.
Radionici pod nazivom „Kako do ravnopravnosti na radnom mestu“ prisustvovali su predstavnici 25 kompanija i Privredne komore Kragujevca. To je bila treća u nizu radionica koje Poverenik realizuje u saradnji sa Nemačkom organizacijom za međunarodnu saradnju (GIZ) u sklopu projekta „Unapređenje ravnopravnosti u oblasti rada i zapošljavanja“.
Učesnici radionice su imali priliku da se bliže upoznaju sa zakonskim obavezama poslodavaca kada je reč o zabrani diskriminacije, mehanizmima zaštite i ulogom institucije Poverenika, kao i da se kroz primere iz prakse upoznaju sa iskustvima kompanija u primeni inkluzivnih politika. Na skupu su takođe predstavljene praktične smernice za izradu internih antidiskriminacionih politika – Kodeks ravnopravnosti i Uputstvo za razumno prilagođavanje radnih mesta i poslova za osobe sa invaliditetom.