Током два и по месеца изложбе „Великанке српске културе“ додатно су осветљени допринос жена нашој култури и уметности и женско стваралаштво друге половине 19. и 20. века. Њихова дела до пре нешто више од сто година била су скоро непризната и непозната јавности, али се и данас о женском стваралаштву мало или недовољно зна, рекла је повереница за заштиту равноправности Бранкица Јанковић на затварању изложбе. Последње стручно вођење кроз изложбу, домаћини из Дома Јеверема Грујића одржали су за запосолене у Поверенику и још једном подсетили на значај који је осамнаест великанки имало у српском ствралаштву.
Током изложбе, посетиоци су имали прилику да се упознају са делима и артефекатима великанки, међу којима су књижевница Милица Стојадиновић Српкиња, сликарке Мина Караџић, Полексија Тодоровић, Видосава Ковачевић, Бета Вукановић, Лепосава Ст. Павловић, Зора Петровић, Надежда Петровић, Милена Павловић Барили, Љубица Цуца Сокић, лекарка Драга Љочић, књижевница и прва чланица САНУ Исидора Секулић, архитектица Јелисавета Начић, прва новинарка Марија Мага Магазиновић, филозофкиња и књижевница Аница Савић Ребац, књижевница Десанка Максимовић, прва композиторка Љубица Марић и прва режисерка Соја Јовановић. Кроз представљена дела и личне предмете, испричане су њихове животне приче и постигнућа, а посебно је важно што су кроз специјална вођења, изложбу обишли и најмлађи, што је био начин да чују за жене које су прве уписивале факултете, биле прве књижевнице, постајале прве докторанткиње, навела је Јанковић.
Изложбу, чији је покровитељи Повереник за заштиту равноправности, заједно са Министарством кулуре и информисања и Секертаријатом за културу града Београда видело је скоро пет хиљада посетилаца.