Безбедност деце и ученика је приоритет, а такође је важно да учимо децу да препознају различите видове насиља и дискиминације, као и да је могуће решити конфликте без агресије. Деца нису оптерећена предрасудама и разликама међу људима и због тога је важно да радимо на њиховој едукацији како би задржали тај дух отворености, радозналости и прихватања различитости, истовремено развијали емпатију и осећај солидарности, рекла је повереница за заштиту равноправности Бранкица Јанковић поводом манифестације „Заједно и безбедно кроз детињство“.
Догађај је одржан у комплексу Криминалистичко-полицијског универзитета поводом почетка школске године и програма обука о препознавању насиља и дискриминације које ће бити организоване у школама и ове године кроз истоимени пројекат „Заједно и безбедно кроз детињство“.
Циљ овог пројекта је да деца кроз радионице, дружење и игру сазнају које последице носи насилно понашање у стварном и виртуелном окружењу, као и да усвоје знање о безбедном понашању у саобраћају и ванредним ситуацијама.
Протокол о сарадњи ради наставка спровођења ових информативно-едукативних радионица заснованих на интерактивном концепту рада са ученицима од првог до осмог разреда свих освнових школа у Србији закључили су Министарство унутрашњих послова, Министарство просвете, Криминалистичко-полицијски универзитет, Агенција за безбеднот саобраћаја, Мисија ОЕБС у Србији и Удружење Caritas Србије.