Демографске промене и старење су једна од најважнијих тема за будућност свих нас. Неопходно је да се прилагођавамо новонасталим условима у пружању различитих врста услуга, користимо иновације и континуирано излазимо у сусрет потребама старијих, користећи достигнућа науке и технике у служби добра, рекла је повереница за заштиту равноправности Бранкица Јанковић на отварању конференције ,,Моја будућност – чија је брига? Инклузивно друштво за старије особе” која је посвећена иновацијама у области бриге о старијима, промоцији активног и здравог старења, дигиталне писмености, као и достигнућима и изазовима са којима се суочавају старије особе.
Не смемо дозволити да старији буду искључени из друштва које су сами стварали, већ је . неопходно да буду укључени у све процесе креирања и спровођења политика које су њима важне, рекла је Јанковић.
Конференцију су заједнички организовали Канцеларија аташеа за социјалну заштиту, здравље и заштиту потрошача Републике Аустрије у Републици Србији, Популациони фонд Уједињених нација у Србији, Повереник за заштиту равноправности, Црвени крст Србије и Привредна комора Србије.
На конференцији су, између осталих, говорили и стална координаторка УН у Србији Матилде Мордт, директорка Омбудсмана за једнак третман Републике Аустрије Сандра Констацки, Андреас Шалер из Министарства за социјална питања Републике Аустрије, председник Црвеног крста Србије др Драган Радовановић и Михајло Весовић из Привредне коморе Србије.